ساختار و مزایای سایت فردی
افراد مرتبط با صنعت ساختمان می توانند با عضویت در سیستم پرتال ساختمان کشور با پرداخت کمتر از 10 درصد هزینه واقعی خدمات، صاحب یک وب سایت شخصی شده و از سایر مزایای عضویت در پرتال ساختمان، مانند قرار گرفتن در لیست دسته بندی شده صنعت ساختمان و تخفیف در تبلیغات سایت نیز برخوردار شوند.

:: لیست امکانات سایتهای افراد
:: لیست مزایای عضویت در سایت
سایت شخصی افراد عضو پرتال تخصصی ساختمان کشور شامل بخشهای زیر می باشد :

:: صفحه معرفی
این صفحه شامل اطلاعاتی در رابطه با صاحب سایت است مانند معرفی کلی، اهداف و ديدگاه های فردی و افتخارات. در این صفحه برای ارایه بهتر مطالب، علاوه بر متن ساده می توان از متن فرمت دار، رنگ، جدول، عکس و لینک بهره برد. متن و ساختار صفحه قابل ویرایش با ویرایشگر پیشرفته موجود در پانل مدیریتی می باشد. 

:: رزومه کاری
این صفحه شامل اطلاعاتی در رابطه با رزومه کاری و افتخارات و گواهی نامه های فرد میباشد. در این صفحه نیز برای ارایه بهتر مطالب، از ویرایشگر پیشرفته در پانل مدیریتی استفاده شده است. 

:: تواناییها و تخصصهای فردی
این صفحه شامل اطلاعاتی در رابطه با تواناییها و تخصصهای صاحب سایت میباشد. این صفحه نیز دارای ویرایشگر پیشرفته فارسی در پانل مدیریتی است. 

:: پروژه ها
- صفحه لیست پروژه ها: این صفحه برای نمایش لیستی از پروژه های انجام شده در نظر گرفته شده است. میتوان پروژه ها این صفحه را بر حسب سال انجام پروژه و یا پروژه های انجام شده و در دست انجام و یا هر نوع موضوع بندی دلخواهی دسته بندی کرد و یا پروژه ها را بدون دسته بندی در این لیست قرار داد. لیست دسته های پروژه ها شامل نام، عکس یا نماد آن دسته، و نیز توضیح کوتاهی راجع به این دسته وجود دارد. با کلیک روی اسم یا عکس هر دسته، به صفحه مخصوص آن دسته می رویم. برای هر پروژه در این صفحه نام، عکس، و توضیح کوتاهی از هر پروژه موجود است. با کلیک روی هر نام یا عکس هر پروژه ، به صفحه اطلاعات آن پروژه خواهیم رفت.
نکته: هر مدیر سایت در صورت تمایل از طریق پانل مدیریتی میتواند تقاضای نمایش پروژه های جدید خود را برای نمایش در پرتال ساختمان کشور ارسال کند.
- صفحه توضیحات هر پروژه: در این صفحه نام، عکس و شرح پروژه، شامل کلیه اطلاعات، جداول، و لینک به فایلهای مربوطه آن پروژه وجود دارد. 

:: مطالب و مقالات
- صفحه لیست مطالب: در این صفحه لیست آخرین مطالب قابل مشاهده است. مدیر سایت میتواند از طریق پانل مدیریتی لیست مطالب را بدون دسته بندی یا به شکل دسته بندی شده نمایش دهد.
- آرشیو مطالب : مدیر سایت میتواند بخشی از مطالب را آرشیو کرده و در صفحه جداگانه ای که لینک آن در سایت قابل مشاهده است نمایش دهد.
نکته: هر فرد در صورت تمایل از طریق پانل مدیریتی میتواند تقاضای نمایش مطالب و مقالات جدید خود را برای نمایش در پرتال ساختمان کشور و نیز پرتال تخصصی مرتبط ارسال کند که پس از تایید مدیر هر پرتال، در آن پرتال نیز قابل مشاهده خواهد بود.
- صفحه هر مطلب : هر مطلب می تواند شامل تیتر مطلب، شرح مطلب، عکس، لینک به سایت مربوطه یا لینک به فایل های مربوط به مطلب باشد.

:: پرسش و پاسخ و مشاوره
- لیست پرسش و پاسخ ها: در این صفحه لیست کلیه پرسش و پاسخ ها دیده خواهد شد. همچنین در صورتی که کاربر قبلا پرسشی ارسال کرده باشد با وارد کردن کد پیگیری قادر به مشاهده پاسخ خود میباشد. همچنین کاربر میتواند در لیست پرسش و پاسخ ها به کمک جستجوی این بخش به دنبال کلید واژه خاصی بگردد.
- فرم ارسال پرسش جدید: در صورتی که کاربر پرسش و پاسخ خود را در لیست فوق نیابد می تواند با کلیک بر روی "ارسال پرسش جدید" وارد صفحه ای شود که شامل فرمی با فیلدهای نام، نام خانوادگی، پست الکترونیک، و متن پرسش می باشد بدین ترتیب می تواند پرسش خود را برای مدير سايت ارسال نمايد. کاربر پس از ارسال پرسش، کدی را نیز جهت پیگیری های آتی دریافت می نماید بدین ترتیب در صفحه مربوط به پرسش های متداول با وارد کردن کد پیگیری در جعبه متنی مربوطه می تواند از پاسخ مدیر سایت و وضعیت پرسش خود مطلع شود.

:: پانل های تبلیغاتی
تبلیغات در سایت در محل های از پیش تعیین شده مخصوص به صورت متن، عکس، و یا فایل فلش همراه آدرس وب سایت تبلیغ مورد نظر (در صورت نیاز) نمایش داده می شوند. این تبلیغات در دو نوع اصلی می باشند:
- تبلیغات مدیریت دار: این تبلیغات به صورت پیش فرض تبلیغی از پرتال ساختمان کشور را نشان خواهد داد ولی مدیر سایت هر زمانی که بخواهد میتواند این تبلیغ را از طریق پانل مدیریتی حذف کند و یا تبلیغ مورد نظر خود را قر ار دهد.
- تبلیغات ثابت: این تبلیغات که در صورت لزوم با پرداخت مبلغ جزیی قابل خذف هستند، از پرتال مرکزی تظیم میگردند و در پانل سمت چپ قابل مشاهده میباشند. همچنین مدیر سایت میتواند برای نمایش تبلیغ خود در این پانل در تمام سایت های مرتبط با پرتال ساختمان کشور که دارای این پانل هستند تقاضای نمایش تبلیغ نماید.

:: جستجو
در این صفحه جهت جستجو ، کاربر واژه یا اصطلاح مورد نظر خود را وارد می نماید و سپس نتیجه جستجو در صفحه به او نشان داده خواهد شد که این جستجو شامل نام و متن صفحه خواهدبود. 

:: گالری عکس
-لیست آلبوم ها: در این صفحه لیست آلبوم های موجود در سایت قابل مشاهده است.
-لیست عکس های یک آلبوم: در این صفحه لیست عکس های آلبوم نشان داده خواهد شد.
-نمایش یک عکس: در این صفحه می توان عکس را در صفحه نمایش مشاهده کرد. 

:: برنامه هفتگی
در این صفحه برنامه کاری فرد نمایش داده می شود. برای روزهای کاری در این جدول، نام مکان کاری، ساعات هر کار، آدرس و تلفن ذکر می شود. 

:: لینکهای مفید / مرتبط
در این بخش لیستی از سایت های مفید / مرتبط قرار دارد که کاربر با کلیک بر روی هر لینک می تواند سایت مربوطه را مشاهده کند.
هدف از این بخش را میتوان ارتباط با سایر سایتها و شرکتها و مراکز مرتبط و نیز اطلاع رسانی به کاربران سایت در نظر گرفت. نکته ای که باید در نظر گرفته شود این است که جذب لینک به سایت از سایتهایی که از نظر موضوعی به این سایت نزدیک هستند باعث بالا رفتن رتبه این سایت در موتورهای جستجو خواهد شد. غیر از این موضوع برخی کاربران هم از طریق همین لینکها با سایت و در نتیجه خدمات ارائه شده آشنا می شوند و یکی از متداول ترین راههای جذب لینک، تبادل لینک با سایتهای همکار یا مرتبط است. از این رو این بخش با تمام سادگی خود میتواند نقشی موثر در بالا بردن باز دید کنندگان سایت و در نتیجه رونق کسب و کارداشته باشد و نباید از کنار این فرصت، بی تفاوت گذشت. 

:: ارتباط با ما
صفحه تماس با ما شامل آدرس پستي، شماره تلفن، شماره فکس، آدرس پست الکترونيکی و سایر اطلاعات تماس می باشد.
هم چنین این امکان وجود دارد که با استفاده از فرم ارتباط با ما، مراجعه کننده با پر کردن فیلدهای نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و ... بتواند پیام خود را برای مدیر سایت بفرستد که این پیام برای ایمیل مدیر سایت ارسال می شود.

:: امکان تغییر بنر سایت و قالب نمایشی
امکان انتخاب بنر: مدیر سایت قابلیت انتخاب یک بنر برای سایت را دارا بوده و هم چنین می تواند نسبت به تغییر آن بنر اقدام کند و بنر مذکور در تمام صفحات سایت نمایش داده خواهد شد.
امکان انتخاب قالب نمایشی: این امکان برای مدیر سایت وجود دارد که از بین قالب های متنوع موجود، نسبت به انتخاب قالب سایت اقدام نماید.

:: امکان افزودن صفحات دلخواه به سایت به تعداد نامحدود
در این نرم افزار امکان افزودن صفحات به تعداد دلخواه وجود دارد که صفحات می توانند شامل متن، عکس، جدول، لینک و سابر اجزای صفحات ثابت وب با عناوین دلخواه باشند.مزایای عضویت
هر سایت، عضو پرتال تخصصی ساختمان کشور بوده و از امکانات این عضویت به شرح زیر استفاده میکند.

:: قرار گرفتن در لیست تخصصی سایتهای پرتال
در پرتال ساختمان کشور لیستی دسته بندی شده حاوی تمامی سایتهای عضو بر حسب تخصص و ناحیه عملکرد وجود دارد. به ازای هر سایت یک صفحه نیز از اطلاعات مورد نظر صاحب سایت به همراه لینک به خود سایت در پرتال قرار میگیرد. قرار گرفتن یک صفحه از اطلاعات برای معرفی هر سایت عضو در پرتالهای مرکزی به شکل دسته بندی شده موجب میشود که دسترسی به یک سایت در این پرتال نسبت به سایتهای مستقل راحت تر و بیشتر گردد.

:: تخفیف در تبلیغات پرتال
تخفیف 15 درصدی برای هر گونه تبلیغات روی سیستم پرتال مرکزی برای صاحبان سایتهای شخصی این مجموعه در نظر گرفته شده است.

:: جستجو در پرتال
علاوه بر لیست دسته بندی شده مذکور، می توان یک سایت را براساس بعضی ویژگیها مانند تخصص، شهر، ناحیه و غیره جستجو نمود.

:: امکان تبادل اطلاعات با پرتال مرکزی
هر کدام از سایتها میتوانند مطالب، مقالات و یا آخرین پروژه های خود را برای نمایش در پرتال مرکزی ارسال نمایند. هر مطلب ارایه شده از طرف هر سایت شامل لینکی به سایت ارایه دهنده مطلب میباشد. این امکان تشویقی علاوه بر تامین محتوا و افزایش اعتبار و بازدید پرتال، امکان یک اطلاع رسانی مناسب برای آشنایی کاربران پرتال ساختمان با آخرین پروژه ها و تحقیقات افراد و موسسات فعال در این صنعت را فراهم می آورد.

:: امکان تبادل اطلاعات با سازمانهای مرتبط
سایتهای عضو، امکان تبادل اطلاعات با سایت سازمانهای مرتبطی که همکار پرتال ساختمان هستند را خواهند داشت.

:: خبرنامه
خبرنامه هایی با موضوعات مختلف تخصصی و عمومی ساختمان به تمامی افراد یا گروههای علاقمند email می شود.

:: کاریابی وبازاریابی
باتوجه به اینکه افراد در مجموعه های مرتبط با ساختمان در این پرتال عضو خواهند شد، بستر بسیار مناسبی جهت ارتباط دادن افراد در مجموعه ها به یکدیگر و در واقع نوعی کاریابی وبازاریابی می باشد. در این قسمت متخصصین به شرکتها، شرکتها به متخصصین، پروژهها به متخصصین و شرکتها، شرکتها و متخصصین به پروژهها و ... معرفی شده و بسترهای لازم جهت کاریابی و بازاریابی فراهم میگردد. استفاده از امکانات بخش کاریابی و بازاریابی در پرتال مرکزی و پرتالهای تخصصی برای صاحبان سایتها رایگان میباشد.